SORU VE CEVAPLARLA CENAZE   HİZMETLERİ
 
BİR YAKINIMIZI KAYBETTİK NE YAPMALIYIZ ?


Tire Belediyesi hafta sonları ve tatil günleri dahil olmak üzere her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında (Öğle saatleri dahil) defin işlemlerini yürütmektedir. 232 512 33 21 numaralı telefonu arayarak yardım alabilirsiniz. Vefat eden kişinin nüfus cüzdanını ve varsa hastalığı ile ilgili belgeleri yanınızda bulundurunuz. (Nüfus Cüzdanı kayıp ise Nüfus Müdürlüğünden vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir)
Ölüm Raporu Tire Belediye Hekimleri tarafından düzenleneceği gibi özel polikliniklerden, aile hekimlerinden veya herhangi bir hekimden alınabilir. Belediye hekimi dışındaki hekimlerin raporları ile gömü işlemi yapılamaz. Belediye hekimleri dışındaki hekim raporlarının geçerli olabilmesi için Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gömme izin belgesi düzenlenmesi zorunludur.

YAKINIMIZI MESAİ SAATLERİ DIŞINDA KAYBETTİK. MORGA KALDIRMAK İÇİN NE YAPABİLİRİZ ?

Akşam 17.00 den sonraki vefat durumunda cenazeyi sabaha kadar evde bekletebileceğiniz gibi dilerseniz morga da kaldırabilirsiniz. Morga kaldırmak için özel poliklinik, serbest hekim veya bir başka hekimden ölüm raporu alınması gerekmektedir.

CENAZEMİZİ ŞEHİR DIŞINDA DEFNETMEK İSTİYORUZ NE YAPMALIYIZ ?

Cenazenin şehir dışına çıkarılması için çinko tabut alınması ve cenazenin ilaçlanması zorunludur. Bu işlemlerden sonra Sağlık İşleri Müdürlüğü elemanları tabutu mühürleyerek yol belgesi düzenleyecektir. Yapılacak işlemlerin ayrıntıları için defin belgesi düzenleyen görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

CENAZENİN YIKANMASI, KEFENLEME VE GÖMÜ İŞLEMLERİ NEREDE YAPILIYOR ?

Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğünden defin belgesi alındıktan sonra yıkama, 

DEFİN BELGESİ, YOL BELGESİ GİBİ İŞLEMLER İÇİN NE KADAR ÜCRET ALMAKTADIR ?

Tire Belediyesi cenaze işlemlerine yönelik hiçbir ücret almamaktadır.

VEFAT EDEN KİŞİNİN NÜFUSTAN DÜŞMESİ İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Vefat eden kişinin nüfustan düşme işlemleri, defin belgesi düzenlenmesini takip eden 10 gün içinde Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Vefat eden kişinin yakınlarının bu konuda girişimde bulunmasına gerek yoktur. Veraset işlemleri için defin belgesini düzenleyen elemanlarımıza danışabilirsiniz.
 
  images/blogo.png Tire Belediyesi e-Belediye İşlemleri, Global Sign sertifikasına sahiptir. • Tel: (0232) 512 33 21 • e-Posta: tirebel@tire.bel.tr
images/whatsapp.png WhatsApp İhbar Hattı:  (530) 237 19 98
Powered by: Ünipa A.Ş.
images/ssl.png